Alexandra merge cu mama sa la cumpărături... urgenttt dau coroana

4 pahare de iaurt: 4×2,50 = 10 lei
2 litri de lapte = 2×4 = 8 lei
un pachet de unt = 1×6,50 = 6,50 lei
un borcan de gem = 1×7,30 = 7,30 lei
2 ciocolate = 2×5,25 = 10,5 lei
În total s-au cumpărat produse = 10+8+6,50+7,30+10,5 = 42,3 lei