👤

155. Dacă şapte caiete costă 63 lei, atunci un caiet costă ... lei.

Răspuns :

Dacă şapte caiete costă 63 lei, atunci un caiet costă 63 lei : 7 = 9 lei.
7c=63
c=63:7=9 lei
.,.....