Răspuns :
Daca 1 kg de mere costa 3 lei , atunci 15 kg de mere vor costa .....
3 × 15 = 45 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!