Răspuns :
6 kg mere....24 lei
15 kg mere....? lei
24:6=4 lei costă 1 kg mere
4×15=60 lei costă 15 kg mere
SPER CĂ TE-AM AJUTAT!
15 kg mere....? lei
24:6=4 lei costă 1 kg mere
4×15=60 lei costă 15 kg mere
SPER CĂ TE-AM AJUTAT!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!