Răspuns :
Răspuns
x = 52 lei ( 13 kg mere )
Explicație pas cu pas:
3 kg mere .......... 12 lei
13 kg mere .......... x lei
x = ( 13 x 12 ) / 3
x = 156 / 3
x = 52 lei ( 13 kg mere )
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!