5 kg mere....8 kg banane....47 lei |×2
10 kg mere...6 kg banane....54 lei
10 kg mere....16 kg banane....94 lei
10 kg mere....6 kg banane....54 lei
----------------.....10 kg banane....40 lei
1 kg banane....40:10=4 lei
5 kg mere...8×4=32 lei....47 lei
5 kg mere....47-32=15 lei
1 kg mere....15:5=3 lei
SPER CĂ TE-AM AJUTAT!