Răspuns :
7 kg mere....21 lei
15 kg mere....? lei
21:7=3 lei costă 1 kg mere
3×15=45 lei costă 15 kg mere
15 kg mere....? lei
21:7=3 lei costă 1 kg mere
3×15=45 lei costă 15 kg mere
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!