Răspuns :
3x8=24 lei cheltuieste pe 8 kg prune daca acestea ar costa 3 RON
24:4=6 kg de prune poate cumpara daca acestea ar costa 4 RON
Coroana?<3
24:4=6 kg de prune poate cumpara daca acestea ar costa 4 RON
Coroana?<3
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!