👤

o gospodina cumpara faina de cautati diferita , 25kg last pretul de 2 lei si 14 kg last pretul de 4 lei . cat lei a cheltuit ? (rezolva far a plan)
va rog dau coroana


Răspuns :

25×2+14×4=106


Sper ca te am ajuatat

25x2+14x4=50+56=106 lei a cheltuit