Dau 10 pcte si 5 stele repedeee !!! Metoda Comparari! Bunica a cumparat 4 oua si 300 g de gris, pentru care a platit 7 lei. Pentru 7 oua si 200 g de gris ar fi dat 9 lei . Cat costa un ou? Dar 100 g de gris
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!