👤

va rog cine ma poate ajuta va rogggg

Va Rog Cine Ma Poate Ajuta Va Rogggg class=

Răspuns :

1. 10
2. 16
3. 12
4. 18
5. 4
6. 20
7. 2
8.24
Sper că te-am ajutat.

12 lei : 6 = 2 lei → costa 1 kg de mere

5 kg × 2 lei = 10 lei → costa 5 kg de mere

8 kg × 2 lei = 16 lei → costa 8 kg de mere

9 kg × 2 lei = 18 lei → costa 9 kg de mere

2 kg × 2 lei = 4 lei → costa 4 kg de mere

10 kg × 2 lei = 20 lei → costa 10 kg de mere

12 kg × 2 lei = 24 lei → costa 12 kg de mere