Răspuns :
6kg..........18 kei
8kg..........x lei
x-nr de lei pe care il va plati daca doreste sa cumpere 8 kg de mere
×=18×8:6=24
Sper ca te-am ajutat!
8kg..........x lei
x-nr de lei pe care il va plati daca doreste sa cumpere 8 kg de mere
×=18×8:6=24
Sper ca te-am ajutat!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!