Răspuns :
6 kg mere .......... 18 lei
1 kg mere .......... x lei
x = ( 1 × 18 ) / 6
x = 18 / 6
x = 3 lei ( 1 kg mere )
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!