Un elev cumpara caietexla pretul de 2 lei si respectiv 4 lei bucata cheltuind 200 de lei. Stiind ca a cumparat 63 de caiete calculati cate caiete a cumparat la 2 lei si cate la 4 lei??
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!