👤

Opt kg de mere costă 24 de lei,adică tot atât cât 4 kg de lămâi.Cat costă 1 kg de lămâi?

Răspuns :

Cat costă un kg de mere?
24 : 8 = 3
Cat costa 1 kg de lămâi?
24 : 4 = 6