👤

Un elev cumpără caiete la prețul de 2 lei și respectiv 4 lei bucata, cheltuind 200 de lei . Știind că a cumpărat 63 de caiete , calculați câte caiete a cumpărat la prețul de 2 lei bucata și câte caiete a cumpărat la prețul de 4 lei bucata.