Răspuns :
18kg de mere costa 54 lei
=> 1kg de mere costa 54lei : 18 = 3(lei)
=> 5kg de mere costa 3(lei)*5 = 15 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!