Răspuns :
1.Aflam cat a dat pe 2 kg de cartofi: 24-18=6lei
2.Aflam cat costa un kg de cartofi: 6:2=3lei
Raspuns : 3 lei
2.Aflam cat costa un kg de cartofi: 6:2=3lei
Raspuns : 3 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!