👤

Maria a cumparat de la magazin o paine de 2,50 lei si 2 kg de cartofi de 3,40 lei kilogramul. Cat a trebuit sa plateasca Maria?

Răspuns :

3,40*2=6,8lei(cartofii)
2,50+6,8=9,3 lei(a plătit)