👤

7 kg de vișine costă 35 lei Cât costă 5 kg de vișine de aceeași calitate
VĂ ROG RĂSPUNDEȚI REPEDE


Răspuns :

7kg costa 35lei
1kg=5 lei
5kg=?
5×5=25
5kg=25lei

Sper că te-am ajutat! Coroană??
daca 7 gk inseamna 35 de lei atunci un kg este 5 lei si 5 kg sunt 25 de lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!


Go Learns: Alte intrebari