Pls repede totul e in imagine

3 x 15 lei = 45 lei → costa 3 caiete
115 lei - 45 lei = 70 lei → costa cele 2 mingi
70 lei : 2 = 35 lei → costa o minge
35 lei - 23 lei = 12 lei ii mai sunt necesari pentru a cumpara o minge
Raspuns: Nu ii ajung cei 23 de lei pentru a cumpara o minge ce costa 35 lei.