Răspuns :
630hm=630x100=63000m
cat a parcurs autocarul in a doua etapa=63000+57=63057m
45km=45000m, primele doua etape=63057+57=63114
cat a parcurs autocarul in a treia etapa=63114-45000=18114
50000dam=500000m,
drumul parcurs in a patra etapa=500000-63114-18114=418772m=418,772km
1etapa=57m;2etapa=630hm=630x100=63000m ,63000+57=63057m
3etapa=45km=45000m,(57+65057)-45000=63114-45000=18114m
4etapa=50000dam=500000m,500000-(57+63057+18114)=418772m
418772m=418,772km,1km=100dam
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!