Răspuns :
2400lei:250kg grau=9,6 lei 1 kg
9,6 lei×4= 38,4 lei
9,6×35kg=336 lei
9,6 lei×4= 38,4 lei
9,6×35kg=336 lei
care este pretul unui kg de grau=2400/250=9.6 lei
cat costa, 4 kg de grau=4*9,6=38,4 lei
cat costa 35 kg de grau=35*9,6= 336 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!