Răspuns :
55,18 lei : 15,5 kg = 3,56 lei costa 1 kg de fructe
2,3 kg × 3,56 lei = 8,188 lei costa 2,3 kg de fructe
2,3 kg × 3,56 lei = 8,188 lei costa 2,3 kg de fructe
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!