👤

Va rog ajutarima pentru că e un test final !!

Va Rog Ajutarima Pentru Că E Un Test Final class=

Răspuns :

trandafiri :  cantitatea=50buc,  pretul= 16lei/buc,  costul=50x16=800 lei
mere :  cantitatea=80kg,   pretul=720/80=9lei/kg,   costul=720lei
creioane :  cantitatea=21/3=7 buc.,    pretul=3lei/buc,    costul=21 lei