Dintr o livada s au cules 28 de lazi cu mere a catr 300 kg fiecare,15 lazi cu pere a cate 2000 dag fiecare si 32 laxi cu prune a cate 40 kg fiecare.Ce suma s a incasat pe intreaga cantitate de fructe , daca 1 kg de pere costa 3lei , 1 kg de mere 2 lei si 1 kg de prune 1 leu
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!