Răspuns :
Câți lei costă un l de suc?
24 : 4 = 6
Câți lei costă 6l de suc?
6 × 6 = 36
24 : 4 = 6
Câți lei costă 6l de suc?
6 × 6 = 36
Rezolvare
1. Cati lei costa un l de suc?
24:4=6 lei
2. Cati lei costa 6 l de suc?
6*6=36 lei
Sper ca te-am ajutat...
1. Cati lei costa un l de suc?
24:4=6 lei
2. Cati lei costa 6 l de suc?
6*6=36 lei
Sper ca te-am ajutat...
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!