A) 9-3=6 lei costa mai mult căpșunile B) de 3 ori este mai ieftin un kg de mere decât unul de căpșuni C) 3*25+9*20=75+180=255 de lei costa cantitatea achiziționata D) 300-255=45 de lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!