este de logica ! Daca cumpara 5 atlase ii mai trebuie 10 lei ,iar daca cumpara 4 atlase ii raman 3 lei ! Sa zicem ca ea cumpara 4 atlase si ii raman 3 lei ,si mai vrea sa cumpere unul ,ii mai trebuie 10 lei ,adica un atlas costa 10+3=13 lei ! Si acum calcule :
13×4=52lei (bani pe 4 atlase)
52+3=55lei (bani pe care ii are la ea)