intr-o zi bunicul duce la targ rosii de trei calitati .el vinde 25 kg de rosii calitatea intai cu 4,8 lei pe kg . 20 kg de calitatea a doua cu 4,2 lei pe kg si 15 kg calitate a treia cu 3,6 lei pe kg . cu ce pret vinde bunicul in medie un kg de rosii.
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!