Răspuns :
36,75 lei : 3,5 = 367,5 : 35 = 10,5
35
==
17
00 R: 1 kg de mere costa 10,5 lei
===
175
175
====
-
35
==
17
00 R: 1 kg de mere costa 10,5 lei
===
175
175
====
-
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!