Răspuns :
7 m --- 105 lei => 1m de panza costa 105 lei :7 = 15 lei
6,5 m de panza costa 15 lei * 6,5 = 97,5 lei
6,5 m de panza costa 15 lei * 6,5 = 97,5 lei
7m------------------ 105 lei
6,5 m-------------- x lai
x=6,5x105 : 7=97,5 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!