Răspuns :
1,5 kg caise = 36 lei =>
1 kg caise = 36: 1,5 = 24 lei
4 kg caise = 24 x 4 = 96 lei
1 kg caise = 36: 1,5 = 24 lei
4 kg caise = 24 x 4 = 96 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!