Răspuns :
3 kg piersici+4 kg caise=36,50 lei | x7
6kg piersici+7gk caise=67,5 lei | x4
___________________________
21 kg piersici+28 kg caise=255.5 lei
24 kg piersici+28 kg caise=270 lei
____________________________
3 kg piersici=14.5 lei
1 kg pirsici =14.5:3 = 14,8(3) lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!