1 kg struguri costa = 420 lei : 70kg = 6 lei
Cantitatea de mere este de : 70kg x 4 = 280 kg
1 kg mere = 6lei:2 = 3 lei
Toate merele au costat 280 kg x 3 lei/kg = 840 lei
Toti strugurii au costat 420 lei
Merele si strugurii impreuna au costat 840 lei + 420 lei = 1260 lei