Dragos si Daria fac cumparaturi de acelasi fel.Dragos cumpara 2kg de mere si 5kg de pere platind 26 de lei.Daria a cumparat 6 kg de mere si 7kg de pere platind 46 lei.cat costa un kg de mere? Dar un kg de pere?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!