Maria a cumpărat 3 caiete si 4 pixuri care au costat 20 de lei ,iar Razvan a cuparat 3 caiete si 6 pixuri care au costat 2 lei .Stiind ca au cuparat produse de același fel,afla cat costa un caiet si un pix ,si un caiet. Va rog sa mă ajutați.
3 caiete...........4 pixuri............20 lei 3 caiete ..........6 pixuri. ..........2 lei e greșit enunțul problemei ca nu poate fii mai scumpa cea care a cumpărat mai puțin
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!