pentru cele 5 pixsuri pe care le-a cumparat ,Victor a platit cu 9 lei mai mult decat Ioana , care a cumparat 2 pixuri de acelas fel .Cati lei a platit Victor ,stiind ca a mai cumparat o carete care costa 18 lei ?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!