3 c ...........4p..........24lei(-)
3 c ............3p..........21lei
--------------------------------
/...................p............3lei
p=3lei
3c+4c=24 lei
3c+4×3=24 lei
3c+12=24 lei
3c= 24-12
3c= 12 lei
c=12:3
c=4 lei
R: O ciocolata costa 4 lei si un pachet costa 3 lei