Bună.
2kg mere...5kg pere...19 lei (x5)
5kg mere...10kg pere...40 lei (x2)
10kg mere...25kg pere...95 lei
10kg mere...20kg pere...80 lei
25-20=5 kg pere costa (95-80)=15 lei
15:5=3 lei-un kg pere
95-(25*3)=95-75=20 lei 10 kg mere.
20 lei :10=2 lei un kg mere...
Succese!