Răspuns :
32 kg banane...86 kg portocale...536 lei I inmultim cu 3
96 kg banane...52 kg portocale...784 lei
96 kg banane...258 kg portocale...1 608 lei
96 kg banane.... 52 kg portocale... 784 lei
( - )
206 kg portocale...........824 lei
1 kg de portocale
824:206 = 4 lei
1 kg banane
[536-( 86×4)]:32=
(536 - 344) : 32=
192:32 =
6 lei
96 kg banane...52 kg portocale...784 lei
96 kg banane...258 kg portocale...1 608 lei
96 kg banane.... 52 kg portocale... 784 lei
( - )
206 kg portocale...........824 lei
1 kg de portocale
824:206 = 4 lei
1 kg banane
[536-( 86×4)]:32=
(536 - 344) : 32=
192:32 =
6 lei
2 kg banane...86 kg portocale...536 lei I inmultim cu 396 kg banane...52 kg portocale...784 lei
96 kg banane...258 kg portocale...1 608 lei96 kg banane.... 52 kg portocale... 784 lei ( - )206 kg portocale...........824 lei
1 kg de portocale824:206 = 4 lei
1 kg banane[536-( 86×4)]:32=(536 - 344) : 32=192:32 =
6lei
SPER CA TE-AM AJUTAT
96 kg banane...258 kg portocale...1 608 lei96 kg banane.... 52 kg portocale... 784 lei ( - )206 kg portocale...........824 lei
1 kg de portocale824:206 = 4 lei
1 kg banane[536-( 86×4)]:32=(536 - 344) : 32=192:32 =
6lei
SPER CA TE-AM AJUTAT
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!