Tata a platit pentru 5 săpunuri si 7 paste de dinti 78 lei.A constatat ca putea cumpara 3 săpunuri cu pretul unei singure paste de dinti.Care este pretul de vanzare al fiecarui produs?
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!