Răspuns :
aflam cit costa un kg de mere, 90 lei 30 kg de mere, reiese ca un kg de mere este de 3 lei,apoi 525 kg de mere le inmultim cu 3 lei si obtinem1575 lei costa merele cumparate pentru cantina
30 kg/ladita
525:30=17.5 ladite (adica 17 ladite jumate)
90 lei x 17.5=1.575 lei
525:30=17.5 ladite (adica 17 ladite jumate)
90 lei x 17.5=1.575 lei
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!