👤

Citeste informatiile despre :uneltele ce trebuie cumpărate pentru scoala prețul fiecărui obiect si numarul obiectelor din fiecare fel care vor fi cumpărate. Calculează suma necesară doar pentru achiziționarea produselor necesare amenajării grădinii școlii..

Citeste Informatiile Despre Uneltele Ce Trebuie Cumpărate Pentru Scoala Prețul Fiecărui Obiect Si Numarul Obiectelor Din Fiecare Fel Care Vor Fi Cumpărate Calcu class=

Răspuns :

Cât costă 4 stropitori?
24×4=98 lei
Cât costă 2 foarfece?
16×2=32 lei
Cât costa 4 greble?
22×4=88 lei
Cât costă 3 lopeți?
25×3=75 lei
Cât costă 2 tapoi?
16×2=32 lei
Cât costă toate produsele de grădinărit?
98+32+88+75+32+169+534=1028 lei
130+88+75+32+169+534=1028 lei
218+75+32+169+534=1028 lei
293+32+169+534=1028 lei
325+169+534=1028 lei
495+534=1028 lei