Un elev a calculat că 7 caiete și 3 pixuri costau 21 900 lei. Un caiet costă cu 1 300 lei mai puțin decât un pix. Să se afle cât costă fiecare obiect. Metoda comparației...Va rog!!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!