4 jocuri constructii .... 5 puzzle-uri .... 820 lei
2 jocuri constructii .... 4 puzzle-uri .... 518 lei /×2
4 jocuri constructii .... 5 puzzle-uri .... 820 lei
4 jocuri constructii .... 8 puzzle-uri .... 1036 lei
--------------------------------------------------------------
/........................3 puzzle-uri .... 216 lei
1) Cat costa un puzzle?
216 lei : 3 = 72 lei
2) Cat costa 4 puzzle-uri?
72 lei × 4 = 288 lei
3) Cat costa 2 jocuri de constructii?
518 lei - 288 lei = 230 lei
4) Cat costa un joc de constructii?
230 lei : 2 = 115 lei