cal 1............................50 KG x 4,5= 225 lei
cal 2.............................20 KG x 2,7= 54 lei
cal 3.............................30 KG x 1,5= 45 lei
TOTAL 100 kg............324 lei
Pret mediu = suma totala SUPRA cantitatea totala
P.mediu = 324 :100= 3,24 lei