Răspuns :
1)40.000lei:5kg=8.000 lei 1 kg de mere
2)8.000leix8=64.000 lei 8 kg de mere
2)8.000leix8=64.000 lei 8 kg de mere
Facem 40.000:5 = 8000 pt a afla cat cpsta un kg. Si 8000*8=64000 adica cat a costat cele 8 kg
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!