Răspuns :
În primul rând vom afla cât costă un singur creion:
96lei÷8=12(lei per 1 creion)
Acum vom afla cât costă 6 creioane:
12lei×6=72 (lei per 6 creioane)
Sper că te-am ajutat!
96lei÷8=12(lei per 1 creion)
Acum vom afla cât costă 6 creioane:
12lei×6=72 (lei per 6 creioane)
Sper că te-am ajutat!
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!