Răspuns :
1)cati lei a platit mama pe 1kg de struguri?
32:4=8lei
R.S:mama a platit pe 1 kg de struguri 8 lei
2)cati lei va plati mama pe 5kg de struguri?
32:4=8lei(un kg)
8x5=40 lei
R.S:mama a platit 40 lei pe 5 kg de struguri
32:4=8lei
R.S:mama a platit pe 1 kg de struguri 8 lei
2)cati lei va plati mama pe 5kg de struguri?
32:4=8lei(un kg)
8x5=40 lei
R.S:mama a platit 40 lei pe 5 kg de struguri
Vă mulțumim că ați vizitat site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost de ajutor. Dacă aveți întrebări sau nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Pe curând și nu uitați să ne adăugați la favorite!